Obrzek vrch
 

Balakryl - Universální barva

Home >> Nátěrové hmoty >> Balakryl - Universální barvaBalakryl - Universální barva

Universální vodou ředitelná barva pro venkovní a vnitřní použití na dřevo, kovy (i pozinkované plechy, hliník), beton a další.

Balakryl Uni Mat je vhodný k nátěrům těles ústředního topení. K základním nátěrům lehkých kovů je doporučeno použít Okapol primer V-2003, Oceli Balakril V-2026, dřeva Tebakryl V-2038. Výrobek má certifikát pro použití ve stavebnictví a splňuje europskou normu pro povrchovou úpravu hraček EN 71

Návod k použití: Obsah důkladně rozmýchejte. Balakryl Uni Mat nanášejte na pevný, bezprašný, suchý, hladký, čistý, vosku a mastnot zbavený podklad ve 2-3 vrstvách v intervalu 4-6 hodin. Dřevo (savé podklady) napusťte zředěným balakrylem Uni Mat nebo barvou Tebakryl. Kovy natřete základní barvou například Balakryl Antikor (ocel) nebo Okapol Primer (lehké kovy). Balakryl Uni Mat lze použít pro podkladové i vrchní nátěry a po zředění vodou i jako napouštědlo na porézní stavební materiály. Teplota okolí a podkladu nesmí klesnout pod 10 stupňů. Pomůcky ihned po použití vyčištěte vodou.

Zasychání: 4-6 hodin při 20 stupních. Nižší teplota a vyšší vlhkost vzduchu zpomalují zasychání.

Ředidlo: Voda. Doporučeno neředit.

Vydatnost: Podle savosti podkladu a tloušťky nátěru 5-8m2/1kg na jednu vrstvu.