Obrzek vrch
 

Nátěrové hmoty

Home >> Nátěrové hmoty

Vhodná volba materiálu

V dnesní době máme na domácím trhu velkou spoustu kvalitních výrobků, neboť konkurence ty nekvalitní téměř vytlačila. U většiny výrobků se vylepšilo složení a jednoduchost z určitým materiálem pracovat.

Důležité ale je každý materiál použít správně. Tedy použít ho jen na to, k čemu je opravdu určený.

KaždÝ produkt má na obalu návod k použítí, na co je určen, vlastnosti, složení, ředění, vydatnost a bezpečnostní zásady při práci a zásady poskytnutí první pomoci při nadýchání se výparů nebo požití.

Na dalších stránkách máte seznam často používaných kvalitních materiálů, které běžně seženete ve většině hobbymarketech a prodejnách barev a laků s informacemi o jejich správném použití.
Akrylátová pasta - tmelící a plnící

Charakteristika:Vodou ředitelná nátěrová hmata s velmi dobrou brousitelností k plnění pórů nebo tmelení nerovností pod následné povrchové úpravy omítek, betonu, sádrokartonu, sololitu, případně dřeva pro vnitřní a suché prostory.

Publikováno 17. 12. 2011


Akrylátový tmel - Kittfort

Akrylátový tmel je jednosložkový těsnící brusný tmel bez obsahu rozpouštědel ná bázi akrylátu. Po vytvrzení je ve vodě nerozpustný. Lze jej nanášet pomocí špachtle nebo ocelové stěrky. Po dvou hodinách vytváří tvrdý brusný film. Vrstva o síle 10 mm. proschne za 24 hodin.

Publikováno 17. 12. 2011


Alkyton

Alkyton je email speciálního složení, které mu dodává dostatečnou tvrdost při zachování dostatečné pružnosti. Na povrchu vytvoří dostatečnou bariéru, která odpuzuje vodu a odolává vlivům každého počasí.

Publikováno 17. 12. 2011


Balakryl - Universální barva

Universální vodou ředitelná barva pro venkovní a vnitřní použití na dřevo, kovy (i pozinkované plechy, hliník), beton a další.Balakryl Uni Mat je vhodný k nátěrům těles ústředního topení. K základním nátěrům lehkých kovů je doporučeno použít Okapol primer V-2003, Oceli Balakril V-2026, dřeva Tebakryl V-2038. Výrobek má certifikát pro použití ve stavebnictví a splňuje europskou normu pro povrchovou úpravu hraček EN 71

Publikováno 17. 12. 2011


Balakryl speciál Polyurex

Vodou ředitelný lak pro vysoce odolné nátěry dřeva, korku a podobných materiálů v interiérech, například podlah, schodů, nábytku, obkladů stěn apod.

Publikováno 17. 12. 2011


Barva syntetická základní na kov S-2000

S-2000 je syntetická barva určená ná základování antikorozní nátěry kovových ploch, například k povrchové úpravě karoserií, kovových konstukcí apod., pro vnitřní i venkovní prostředí. Nános je brousitelný, zvlášť vhodný pro broušení je bilý odstín 0100, která lze rouněž pouřít jako plnící nátěr na dřevo.

Publikováno 17. 12. 2011


Denikol

Denikol je prostředek na izolaci skvrn. Používá se k izolaci nikotinových a dehtových skvrn, které na stěnách a stropech vznikají v důsledku zatékání a skvrn, které se objevují na obnoveném nátěru na starých válečkovaných dekorativních malbách atd.

Publikováno 17. 12. 2011


Dulux Trade Floorshield

Dulux Trade Floorshield je rozpouštědlová barva na betonové, kovové a dřevěné podlahy v interiéru a exteriéru s atraktivním pololesklým vzhledem. Floorshield je vysoce odolný proti otěru, střednímu chemickému zatížení (oleje, benzín) a opakovanému mytí vodou s getergenty. odolává teplotám do 90 stupňům.

Publikováno 17. 12. 2011


Dvousložkový polyesterový tmel - Rapid

Dvousložkový universální polyesterový tmel s prodlouženou dobou zpracovatelnosti. Pro tmelení středních a větších nerovností (2-5mm). Vhodný na kov, litinu, beton, dřevo (tvrdší) a laminát.

Publikováno 17. 12. 2011


Email Syntetický SU-2013

SU-2013 je syntetická barva, vhodná k vrchním lesklým nátěrům dřeva a kovů vystavených vlivům povětrnosti, i pro nátěry v interiéru. Nátěr kovu: Spolu se základni barvou napřiklad S-2000 nebo S-2003 je barva velmi dobrá při ochraně například okapů a svodů, plechových vrat, plotů, ocelových konstrukcí apod.

Publikováno 17. 12. 2011


Eternal Mat Revital

Je to universální vodou ředitelná barva pro vnitřní i venkovní použití, určená k nátěrům dřeva, kovových podkladů opatřených antikorozním nátěrem, dřevovláknitých a dřevotřískových desek, sádrokartonu, betonu, vláknocementových a třískocementových desek.

Publikováno 17. 12. 2011


Jupol Block

Jupol Block je Speciální rychleschnoucí malířská barva na blokování skvrn. Vlastnosti: Účinně blokuje vodou rychle a snadno rozpustné látky (nikotinové a dehtové povlaky v silně zakouřených prostorech, skvrny od sazí a dehtu na stěnách komínů, skvrny od zatékání, od vína, ovocných šťáv, kávy, kečupu, vodových barev apod.) a méně intenzivních skvrn od oleje a jiných mastnot.

Publikováno 17. 12. 2011


Keraštuk - Štuková omítka

Keraštuk - Štuková omítka, vnitřní stěrková směs pro okamžité použití. Keraštuk je stěrková směs v pastovitém stavu určená pro tenkovrstvé omítky na panelové povrchy a pro štukové omítky na základní jádrovou omítku. Po zaschnutí je barva omítky bílá až šedobílá, je vhodná pro malířské nátěry Superlex. Lze jej používat pro všechny druhy interiérů.

Publikováno 17. 12. 2011


Lak syntetický S-1002

Návod k použití: Pro vrchní transparentní nátěry kovů a dřeva pro vnitřní i venkovní použití.

Publikováno 17. 12. 2011


Lodní lak S-1006 Jachtlak

Alkyd-uretanový bezbarvý lak s hedvábným leskem. S- 1006 je alkyduretanový lak na dřevo, hedvábně lesklý. Je určen pro bezbarvé nátěry dřeva v interiéru i exteriéru zvláště pro prostředí se zvýšenou vlhkostí (zahradní nábytek, obložení, dveře a okna v prádelnách, koupelnách nebo u bazénů, apod. Má výbornou stálost na povětrnosti a odolnosti proti působení UV záření. Nátěr je vysoce odolný působením vody.

Publikováno 17. 12. 2011


Odrezovač

Odrezovač - bezoplachový se stabilizačními účinky

Publikováno 17. 12. 2011


Penetrace Soudakrat S-2802

Koncentrovaná stavební disperze - penetrace - beton - malty- lepidla Soudakrat je vysoce kvalitní produkt použitelný jako pojivo do stavebních směsí a penetrační nátěr na bázi styren-akrylátové disperze.

Publikováno 17. 12. 2011


Pragoprimer plus S-2070

Barva je určena k základním a podkladovým nátěrům pro systémy povrchových úprav dřevěných výrobků, vystavených přímému vlivu povětrnosti.

Publikováno 17. 12. 2011


Pragoprimer Standard - barva syntetická základní antikorozní S-2102

Barva je určena jako základní nátěr kovových předmětů pod na vzduchu schnoucí syntetické, olejové a nitrocelulózové emaily pro vnitřní i venkovní prostředí. Před použitím odstraňte případný škraloup, obsah důkladně rozmýchejte a podle potřeby dořeďte a případně přeceďte přez punčochu.

Publikováno 17. 12. 2011


Primalex izoprim

Podklad pro primalex Izoprim musí být suchý, pevný, zbavený prachu a všech nepřilnavých částic. Menší defekty povrchu musí být opravený vhodným tmelem (nedoporučují se tmely na bázi karboxymethy/celulózy) nebo stěrkou a pro dosažení jednotné savosti podkladu nenapenetrovány vhodným penetračním prostředkem. Nedoporučuje se nanášet na klížené barvy pro ryziko nabobtnánípodkladu.

Publikováno 17. 12. 2011


Primalex Plus

Primalex Plus je nejprodávanější a nejoblíbenější produkt značky Primalex v oblasti vnitřních malířských nátěrů. Vylepšená receptura zachovává osvědšené vlastnosti výrobku a nově garantuje jeho vyšší bělost (minimálně 86% BaSO4) a hluboce matný konečný vzhled.

Publikováno 17. 12. 2011


Primalex Procolor

Před vlastním malováním zbavíme stěny nebo sádrokartonové desky prachu, silnější vrstvy starých nátěrů oškrábeme, případné mastnoty omyjeme mýdlovým roztokem. Nové stěny, sádrokartonové desky a slabší vrstvy starých nátěrů penetrujeme(zpevníme) Primalexem hloubkovou penetracínebo primalexem universální penetrací podle návodu k použití.

Publikováno 17. 12. 2011


Radiátor

Radiátor je určen k vrchním nátěrům kovových předmětů (teplovodní radiátory, vrata, potrubí, ploty, konstrukce). Radiátor je možné i použít jako vrchní nátěr dřeva, eternitu, sololit, apod.

Publikováno 17. 12. 2011


Syntetický lazurovací lak S-1023

Syntetický lazurovací lak S-1023 dřevo zabarvý a ochrání, přitom ale nezakryje strukturu dřeva. Je to ideální lak na úpravu dřeva pro venkovní (kromě bezbarvého odstínu) i vnitřní prostředí, například na nátěry dřevěných plotů, chat, obložení, oken, dveří a ostatního stavebního dřeva.

Publikováno 17. 12. 2011


Knauf - Uniflott

Uniflott je mnohostraně použitelná speciální tmelící hmota pro sádrokartonové desky, sádrovláknité desky Vidiwall, stejně jako pro sádrokartonové a suché podlahy Vidifloor. Sádrokartonové desky s půlkulatou hranou (HRK) a akustické desky (děrované desky) bez výstužných pásek, s řezanými hranami (SK) nebo řezanými hranami se zkosením (FK) zatmelte kvůli většinou nepříznivým podmínkám na staveništi s výstužnými páskami.

Publikováno 17. 12. 2011